W powietrzu czuć już wiosenny powiew świeżości – najwyższy czas zadbać o piękny wygląd cery i zregenerować ją po zimowych mrozach. Codzienna pielęgnacja często nie wystarczy, by w szybki sposób nadać skórze twarzy i rąk brakującego nawilżenia i odżywienia. Doskonałym rozwiązaniem na przywrócenie cerze blasku i energii po zimie jest mezoterapia, która zapewnia efekt idealnie gładkiej, odżywionej skóry. Na czym polega mezoterapia? Jakie są jej rodzaje? Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu? Odpowiadamy!
Mezoterapia – co to jest?
Zima jest trudnym czasem dla skóry – gwałtowne różnice temperatur, mróz, wiatr to czynniki, które osłabiają warstwę lipidową skóry i tym samym sprawiają, że staje się ona sucha i mniej elastyczna. Na szczęście oznaki zmęczonej i wysuszonej cery można zniwelować poddając się mezoterapii. Zabieg ten stosowany jest w celu kompleksowego odmłodzenia, nawilżenia i zregenerowania skóry twarzy, rąk i ciała. Mezoterapia to małoinwazyjny zabieg polegający na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji odżywczych w skórę. Wśród podawanych preparatów podskórnych znajdziemy m.in: mieszaninę witamin, aminokwasów, peptydów, kwasu hialuronowego i minerałów, które wpływają na nawilżenie, odżywienie, odbudowę i odmłodzenie skóry. Istotną rolę w dobrze wykonanym zabiegu ma nie tylko mieszanka składników odżywczych, lecz także precyzyjne, nieinwazyjne dla skóry podanie preparatu, dlatego najlepiej poddać się zabiegowi mezoterapii w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej, w której trafimy w ręce prawdziwych specjalistów i wykonamy zabieg bezpiecznie.
Rodzaj mezoterapii dobiera się w zależności od wieku, kondycji cery oraz jej potrzeb. W klinice RevitaLife oferujemy mezoterapię igłową skóry twarzy, dekoltu, szyi i dłoni:
Mezoterapia igłowa – to metoda, która doskonale sprawdzi się u osób posiadających cerę odwodnioną i zmęczoną. Technika ta pozwala osiągnąć efekt nawilżonej, odmłodzonej i odżywionej skóry. Wybór podanego śródskórnie koktajlu jest uzależniony od potrzeb skóry, dlatego decyzja ta zawsze konsultowana jest ze specjalistą. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Po zabiegu mezoterapii może wystąpić rumień lub obrzęk, lecz jest to naturalna reakcja skóry, która mija samoistnie. Należy również pamiętać, że jak każdy zabieg – są pewne przeciwwskazania do wykonania mezoterapii, dlatego przeprowadzenie zabiegu zawsze powinna poprzedzać konsultacja specjalisty. Przeciwwskazania do mezoterapii to m.in.: ciąża, cukrzyca, infekcje skórne, choroba nowotworowa, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.
Efekty mezoterapii – kiedy można się ich spodziewać?
Pierwsze efekty po zabiegu zazwyczaj widoczne są już po kilku dniach. Jednak, by uzyskać długotrwałe i spektakularne rezultaty, terapię należy wykonywać w seriach. Liczba serii ustalana jest ze specjalistą i zależy m.in od rodzaju użytego preparatu i potrzeb indywidualnych Pacjentów.